Archiv 2021

PŮLNOČNÍ V MEDVĚDICKÉM KOSTELE

Štědrý večer a noc Narození Páně můžete oslavit v kostele sv. Kateřiny. Minutu před půlnocí zahájíme bohoslužbu, kde si tuto radostnou událost připomeneme a poděkujeme za vše dobré, co jsme dostali – nejen pod stromečkem.

***

POVEDENÁ ZLATÁ NEDĚLE

O čtvrté adventní neděli 19. prosince se nás v kostele sešla asi padesátka. Umělecký dárek nám připravil Jarda Šefčík ze sboru IN FLAGRANTI, který nám přijel zahrát a zazpívat několik písniček od Spirituál kvintetu. Návštěvníci mohli ochutnat cukroví, které se peklo v Medvědicích, v Ústí i v dalekých moravských Valticích. A do kasičky přibylo 3.150 Kč. Za to, za účast, radost a přízeň velký dík!

***

PRVNÍ NEDĚLE NALADĚNA

Rozsvítili jsme první svíčku adventního svícnu a také světla na prvním medvědickém vánočním stromku. Asi třicítka návštěvníků si mohla poslechnout koledy a přinést (a na stromek pověsit) vlastní ozdobu. Tuhle možnost má každý, kdo se zastaví u kostela sv. Kateřiny – přispět k pestrosti medvědického vánočního stromku i celého adventu. Těšíme se na vás…

***

MEDVĚDICKÉ ADVENTNÍ LADĚNÍ

Adventní doba je ideální čas pro zklidnění, zpomalení a ztišení – aspoň na malou chvíli. Několik malých chvil jsme pro vás připravili na medvědické návsi a v kostele. Stavte se o první a čtvrté adventní neděli a nechte na sebe působit jednoduchou krásu předvánočního času. A když přinesete na náš vánoční stromek vlastní ozdobu, bude stromek i advent o něco hezčí a pestřejší.

***

BENEFIČNÍ KONCERT 6. LISTOPADU

Tato akce se opravdu povedla. Stovka návštěvníků, úžasná muzika v podání souboru IN FLAGRANTI, krásná atmosféra a vybraných 10.850 korun. To je dobrý start. Díky všem, kdo pomohli s přípravou, všem, kdo přijeli a přispěli.

SNÍMKY LUCIE POKORNÁ

***

AKCE NA PODZIM A V ZIMĚ 2021

Připravujeme několik typických akcí spojených s adventním a vánočním časem. První bude benefiční koncert, na kterém vystoupí sbor lovosického gymnázia IN FLAGRANTI se skladbami staletými i novodobými. Chceme tak symbolicky otevřít dveře kostela všem, kdo chtějí prožít hezké chvíle a našemu kostelu také trochu pomoci.

Letošní koncerty a náš spolek podporuje