Archiv 2022

PF 2023

Děkujeme všem, kdo během roku přicházeli na naše akce a podpořili obnovu a oživení medvědického kostela. Od jara do zimy jsme se snažili připravit zajímavý program a v tomto úsilí nepolevíme ani v novém roce. Kéž je zdravý, radostný a šťastný!

*****

Advent u sv. Kateřiny

Advent je skoro tady a my vás zveme na akce, které jsme připravili na každou adventní neděli. Leckterá bude s překvapením, ale vždy vás rádi uvidíme. Krásné adventní dny!

*****

Toulky kolem Medvědic 2023

To je název nového kalendáře s fotkami Lenky Mičkové, který jsme uvedli do života a požehnali na benefičním koncertu v neděli 23. října od 15 hodin v našem kostele. Lovosické gymnaziální sbory Tutti Pazzi a IN FLAGRANTI krásně zazpívaly a zahrály a díky cca 120 návštěvníkům se podařilo vybrat 17.500 Kč!

Kalendář Toulky kolem Medvědice si můžete objednat i v našem e-shopu.

*****

Benefiční letní kino

Na pátek 19. srpna jsme ve spolupráci s Podřipským biografem připravili promítání Tajemství staré bambitky 2. Těšíme se na dospělé i dětské publikum!

*****

Noc kostelů u sv. Kateřiny

První Noc kostelů v Medvědicích se povedla. Během téměř čtyřhodinového programu kostel navštívilo na 180 lidí. Děti namalovaly hezké obrázky, návštěvníci si mohli poslechnout něco o historii kostela i obce Medvědice. Zlatým hřebem programu bylo vystoupení teplického ženského souboru Komoráček, který nás uchvátil úžasným provedením lidových i duchovních písní. Nákupem upomínkových předmětů a svými dary přispěli návštěvníci na opravy kostela, vybralo se 5.500 Kč. Děkujeme všem, kdo přišli a těšíme se na Noc kostelů 2023 a na další akce!

*****

Program Noci kostelů 2022

V pátek 10. června se těšíme na viděnou od 18 hodin. Je připravena malovací dílna pro děti, povídání o historii a zajímavostech kostela i obce Medvědice a také pěvecké vystoupení hostů z Teplic. K dispozici budou odměny pro děti a také nová kolekce upomínkových předmětů včetně nové turistické fotovizitky.

Program a další informace o akce najdete zde: https://nockostelu.cz/kostel/4178/

*****

Velikonoční akce v roce 2022

Od Květné neděle (10. dubna) můžete na náš nový velikonoční stromek přinést vlastní ozdoby a zpestřit tak výzdobu na návsi.

Na Bílou sobotu (16. dubna) jste zváni na obřady Velikonoční vigilie.

A o Velikonoční neděli (17. dubna) je připravena akce pro děti – Zajíčkova velikonoční směnárna. Hledání, zábava, odměny … vše, co k Velikonocům patří.

Kostel bude otevřen a vyzdoben a budeme rádi, když přispějete na jeho obnovu a oživení.

*****